Piątek 28. Lipca 2017
Imieniny: Ady, Wiwiany i Sylwiusza

Wyniki XI Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Karola Wojtyły Jana Pawła II

Dnia 1 czerwca 2012 roku, o godzinie 10:00 w kinie Zorza w Sianowie odbył się finał XI Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Karola Wojtyły – Jana Pawła II. Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Biskupa Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej oraz Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Hasło tegorocznej edycji brzmiało: Jan Paweł II - Człowiek modlitwy. Jak co roku organizatorami konkursu byli: Gimnazjum Gminne im. Ireny Sendlerowej w Sianowie, Parafia Rzymsko - Katolicka pw. św. Stanisława Kostki w Sianowie oraz Urząd Gminy i Miasta w Sianowie. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz Gminy i Miasta Sianów: burmistrz Maciej Berlicki, zastępca burmistrza: Maciej Posmyk, przewodnicząca Rady Miejskiej: Joanna Czerwińska oraz wójt Gminy Biały Dunajec: Andrzej Nowak. Swoją obecnością zaszczycił nas również ksiądz biskup Paweł Cieślik oraz  zachodniopomorski wicekurator oświaty pan Krzysztof Rembowski. Konkurs rozpoczęła kapela góralska z Białego Dunajca. Ich występ wprowadził widzów w niezwykłą atmosferę, zebrani mogli chociaż na chwilę przenieść się na górskie szczyty, miejsce tak ukochane przez Papieża Polaka. Kolejnym punktem spotkania było przekazanie przez Burmistrza Gminy i Miasta Sianów symbolicznego klucza do bramy miasta oraz tymczasowe przekazanie obowiązków burmistrza, zastępcy a także przewodniczącej Rady Miasta przedstawicielom sianowskiej młodzieży. Przez trzy kolejne dni mieli oni pełnić najważniejsze funkcje w mieście. Burmistrzem został Sebastian Korzeniewski (absolwent Gimnazjum Gminnego im. Ireny Sendlerowej w Sianowie), zastępcą: Paweł Wdowczyk, również absolwent naszego gimnazjum, Przewodniczącą Rady Miejskiej została Maja Wolska - uczennica Gimnazjum Gminnego im. Ireny Sendlerowej w Sianowie. Na początku spotkania dyrektor gimnazjum Krzysztof Sosnowski przywitał wszystkich obecnych, przedstawił ideę konkursu poświęconego twórczości Jana Pawła II. W dalszej kolejności przemawiał ks. Biskup Paweł Cieślik,  który zaprezentował sylwetkę Papieża Polaka oraz wspominał niezapomniane chwile, które dane mu było spędzić z Ojcem Świętym w Watykanie. Następnie głos zabrał wicekurator oświaty województwa zachodniopomorskiego pan Krzysztof Rembowski, który w swoim wystąpieniu zaznaczył, że konkurs twórczości Jana Pawła II pozwala wyłonić spośród młodzieży szkolnej osoby szczególnie uzdolnione, dodał również, że wyżej wymienione przedsięwzięcie jest już wpisane w tradycję sianowskiego gimnazjum.
Po przemówieniu gości prowadząca konkurs Ewa Wolska poprosiła na scenę kolejne osoby, które przedstawiały utwory Jana Pawła II w następujących kategoriach: poezja, proza  oraz poezja śpiewana. Łącznie wystąpiło 23 finalistów. W tegorocznym finale największą popularnością cieszyła się poezja śpiewana. Po wysłuchaniu prezentacji komisja w składzie: Stanisław Kamiński – przewodniczący jury, Anna Kiełb, Izabela Janocha oraz Urszula Gerka-Bernat udała się na obrady. W przerwie mogliśmy ponownie wysłuchać kapeli góralskiej. Następnie przewodniczący jury Stanisław Kamiński ogłosił werdykt.
Mamy świadomość, że przygotowanie i udział w konkursie jest wyzwaniem intelektualnym wymagającym dużego nakładu pracy i zaangażowania zarówno od uczestników jak i opiekunów. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.

Dyrektor Gimnazjum dziękuje za pomoc przy organizacji konkursu:
pani Krystynie Sak oraz panu Andrzejowi Danielewiczowi za udostępnienie sali kinowej oraz wsparcie techniczne.
Bardzo serdecznie dziękuję nauczycielom Gimnazjum: Grażynie Myszko, Joannie Sosnowskiej (sekretarz jury), Iwonie Kowalewskiej, Hannie Skoczypiec za przygotowanie scenografii oraz Ewie Wolskiej za prowadzenie konkursu.

Krzysztof Sosnowski

Do pobrania (wyniki):