logo_gimnazjum_sianow

Sobota 18. Listopada 2017
Imieniny: Klaudyny, Romana i Tomasza

ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ PAPIEROSA

drukujdrukuj
12-06-2017

30 maja 2017r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień bez Papierosa, który w kalendarzu przypada 31 maja. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali dwa przedstawienia profilaktyczne.

Uczniowie z klas 2c,2b,1c zaprezentowali „Republikę nikotyńską”, przedstawienie profilaktyczne, z którym zajęli III miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Form Artystycznych dotyczące uzależnień organizowanych przez Sanepid.

Natomiast uczniowie z klasy 1d postanowili osądzić i skazać papierosa za zbrodnie, których dokonuje codziennie na wielu ludziach i przygotowali przedstawienie profilaktyczne pt. „Sąd nad papierosem”.

Celem tych działań było uwrażliwienie młodych ludzi na problem nikotynizmu i zagrożeń z nim związanych. Poza tym, taka forma przekazu, mimo wszystko, dosyć trudnego tematu, jest bardziej przystępna dla młodego odbiorcy. Po występach, pani pielęgniarka Elzbieta Tralewska, podsumowała wszystko i podała najświeższe dane dotyczące ilości zachorowań na choroby, które są skutkiem palenia tytoniu.

Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc przy organizacji tego dnia.

Anna Sypuła

Tomasz Woźniak