logo_gimnazjum_sianow

Czwartek 22. Lutego 2018
Imieniny: Małgorzaty, Marty i Nikifora

Aktywne spędzanie wolnego czasu

drukujdrukuj
05-10-2014

„Pomysł na godziny dodatkowe”

 

W nocy z 3 na 4 października 2014 roku obył się 35. Wysokokwalifikowany Nocny Rajd Pieszy „Sezam, jesień i Ty” organizowany przez Harcerski Klub Turystyki Pieszej „Sezam”. Już po raz dziesiąty, w ramach działalności Klubu Turystycznego, w Rajdzie Nocnym uczestniczyli uczniowie z Gimnazjum Gminnego im. Ireny Sendlerowej w Sianowie. Gimnazjaliści przez 12 godzin pokonywali wyznaczoną trasę, wykonując trudne zadania. Dzięki nocnej przeprawie uczniowie mieli okazję wykazać się sprawnością fizyczną (np. przy przeprawie linowej czy przeprawie kajakami i pontonami przez rzekę). Spotkanie przebiegło
w miłej i przyjaznej atmosferze. Młodzież kolejny raz udowodniła, że wolny czas można spędzić w sposób aktywny, niekoniecznie siedząc przed komputerem.

 Tekst: Tomasz Woźniak