logo_gimnazjum_sianow

Czwartek 22. Lutego 2018
Imieniny: Małgorzaty, Marty i Nikifora

POWIATOWA GIMNAZJADA W KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

drukujdrukuj
09-01-2018

W czwartek 21 grudnia 2017 odbyła się w Bobolicach Powiatowa Gimnazjada w koszykówce dziewcząt i chłopców, w których zajęliśmy 2 miejsca. Do zawodów przystąpiło sześć szkół, gimnazja z Dargini, Manowa, Sianowa, Bobolic, Mścic i Dąbrowy. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”. Dziewczęta grały swoje mecze naprzemiennie z chłopcami.

Chłopcy pierwszy mecz rozegrali z Manowem wygrywając 17 do 4. Drugi mecz z Mścicami, pokonując rywala 20 do 1. Kolejny mecz z Gimnazjum Darginem również był wygrany (11 do 25). W ten sposób doszli do finałowego meczu z Bobolicami. Niestety nerwy i stres rywalizacji nie pozwoliło nam wygrać.

Dziewczyny pierwszy mecz miały z Manowem i wygrały 4 do 0. Drugi mecz rozegrały z Dąbrową, zakończony wygraną 6 do 0, a w trzecim meczu pokonały Dargiń 12 do 5. Niestety mecz finałowy z Bobolicami przyniósł bolesną porażkę, dziewczyny zostały pokonane dwoma punktami, choć walka trwała do końca.

Zwycięzcą całego turnieju w obu grupach zostało Gimnazjum z Bobolic.

Całej naszej drużynie należą się wielkie gratulacje za walkę i za osiągnięty wynik. Wielką przyjemnością było przygotowanie ich do tych zawodów. Wielkie gratulacje dla drużyny dziewcząt, gdyż jest to największe osiągnięcie w historii Gimnazjum.

 

Gimnazjum w Sianowie reprezentowali:

1. Burzyńska Blanka

2. Skupińska Donata

3. Szuplak Julia

4. Polek Nikola

5. Pietrzak Martyna

6. Arabasz Katarzyna

7. Czachorowska Patrycja

8. Rębas Zuzanna

9. Lichmańska Ewelina

9. Grosiak Sebastian

10. Kontek Filip

11. Karpowicz Adam

12. Walczak Łukasz

13. Pawelec Dawid

14. Gębka Bartek

15. Grenda Marcin

 

Opiekunami naszych sportowców był Tomasz Woźniak (dziewczęta i chłopcy).

 

Sprawozdanie i zdjęcia: Tomasz Woźniak