logo_gimnazjum_sianow

Piątek 22. Czerwca 2018
Imieniny: Pauliny, Sabiny i Tomasza

W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

drukujdrukuj
26-03-2018

W   ZDROWYM   CIELE   ZDROWY   DUCH:  TRZYMAJ FORMĘ !

Uczennice gimnazjum kl. II b odwiedziły oddziały przedszkole w SP nr 1 w Sianowie w ramach realizacji programu zdrowotnego pod hasłem „ Trzymaj formę”. Pod opieką Pani Renaty Olejnik młodzież przygotowała zestaw zagadek związanych ze zdrowiem i sportem, na które z powodzeniem odpowiadały dzieci. Z pomocą starszych koleżanek pracując zespołowo stworzyły zdrowotne menu: pięć podstawowych posiłków.  Dziewczynki nauczyły dzieci tańczyć nowoczesnego tańca, który nazywa się „ Belgijka”. Poprowadziły  ćwiczenia motoryczno –ruchowe ,gimnastykując się z dziećmi. Zachęcały  do codziennego dbania o formę i uprawiania sportu. Na koniec spotkania poczęstowały nas  owocami i warzywami : witaminy na zdrowie! W atmosferze sportowego ducha integracyjnie i miło spędziliśmy razem czas.

                                                                        wych. Iwona Łyskawka